SAP Inside Track Istanbul 2011 Sunumum

SAP’nin kurumsal düzenlediği etkinliklere ilave olarak SAP Community Network (bildiğiniz SDN) bünyesindeki katılımcıların düzenlediği Inside Track etkinliklerinin geçen hafta 3.sü İstanbul SAP Türkiye ofisinde düzenlendi.

Evet, elbette SAP işin içinde olacak. Yoksa, toplantı mekanı, atıştırmalıklar ve içeçekleri nereden temin edeceğiz.

Kendilerine ok teşekkür ediyorum buradan tekrar.

Katılım, geçen seneye göre nibeten az oldu, zira sadece SDN üzerinden duyurular iletilmeye çalışıldı. Bu da,  millet olarak SDN’i kullanım şeklini de ortaya koymakta aslında maalefef. Zira, sadece Forum’lara erişip istediğimiz bilgileri alıp sonra kapatmanın ötesinde, millet ne yapıyor, SAP ne yapıyoru çok da takip etmeyiz.

Neyse, zaten okumayan bir milletiz, oturup SDNin okunmasını da çok beklemiyorum.

Şirkette biz, yayınlanacak Blog, WiKi, Forum’larda verilecek cevaplardan alınacak puanları belli bir seviyeye getirenlere BONUS ücret vermeyi teklif ettiğimiz halde bile ilgi yok denecek kadar az 🙁

3. Inside Track etkinliğinde, Borusan Makina’da yaptığımız Sybase Mobile projesindeki proje tecrüblerimizi paylaşmaya çalıştım.

Genelde, Türkiye’de bizler, yaptığımız işin sadece bizim tarafımızdan yapılabildiğini düşünmek gibi bir gafletteyizdir. Bu yüzdendir ki bu bilgiyi belli bir seviyeye kadar paylaşma konusunda oldukça ketum bir duruş sergileriz. Tek paylaştığımız o işi çok iyi yaptığımızdır maalesef.

Umarım bu tür etkinlikler, insanların paylaşma konusundaki cesaretini artırır. Elbette ki, paylaşılacak şeyler var, paylaşılmayacak şeyler var. Ama bunun seviyesini merak ediyorsanız SDN’de Blogları okumanızı tavsiye ederim. Sizin düşüneceğiniz seviyenin 10 kat üstünde bir paylaşım sergilemekte insanlar. Ve hala aynı işi yapabiliyorlar 🙂

Uzun lafın kısası, sunumu aşağıdan görebilirsiniz.

 

 

SAP’nin kurumsal düzenlediği etkinliklere ilave olarak SAP Community Network (bildiğiniz SDN) bünyesindeki katılımcıların düzenlediği Inside Track etkinliklerinin geçen hafta 3.sü İstanbul SAP Türkiye ofisinde düzenlendi. Evet, elbette SAP işin içinde olacak. Yoksa, toplantı mekanı, atıştırmalıklar ve içeçekleri nereden temin edeceğiz. Kendilerine ok teşekkür ediyorum buradan tekrar. Katılım, geçen seneye göre nibeten az oldu, zira sadece…

3 Comments

  1. Güzel sunumdu , teşekkürler. Bir dahaki sefere paylaşımdan korkmayan daha çok katılımcıya ulaşmak dileğiyle.

  2. Hüseyin hocam çok teşkkürler.
    Paylaşma konusundaki fikirlerinize aynen katılıyorum. Bonus verip paylaşımda bulunduramıyorsanız vay bizim halimize. Bizim galiba paylaşmayı öğrenmeden önce daha başka şeyleri öğrenmemiz gerekiyor galiba.

  3. “Şirkette biz, yayınlanacak Blog, WiKi, Forum’larda verilecek cevaplardan alınacak puanları belli bir seviyeye getirenlere BONUS ücret vermeyi teklif ettiğimiz halde…”

    Cok guzel bir uygulama. Umarim diger sirketlerde de yayginlik kazanir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir