SAP TDMS ve Shazam

Ne alaka demeyin

2 gündür Türk Telekom’da SAP TDMS projesi için, Metrobüs mü? Otobüs mü? Yoksa araba mı? diye düşünürken, konforundan dolayı arabayı seçtim.

Tek sebep bu değildi elbet. 2. ve belki daha önemli sebebi, Joy FM’de sabahları yayınlanan güzel soft müziklerin isimlerini yakalamaktı.

Tek sorun, araba kullanırken, yabancı şarkıcı ve parçaların isimlerini not etmekte idi.

Bunun için de çözüm Shazam adlı bir iPhone uygulaması.

Telefonu, arabadaki telefon standına koyduğunuzda da araba moduna geçebilen uygulama sayesinde, hoş gelen şarkıları TAG’lama adı altında uygulama içerisine kaydedebiliyorsunuz.

Uygulama içerisinden veya shazam.com’dan üye olursanız, telefonunuzdaki TAG’lanmış tüm şarkılar web sitesine de aktarılıyor, böylece oradan seçtiğiniz şarkıların listesine ulaşabilirsiniz.

 

Dolayısı ile, tahmini olarak 10-15 gün sürecek olan proje süresince güzel bir kütüphane oluşmuş olacak.

Teşekkürler TDMS, teşekkürler Telekom, teşekkürler İstanbul trafiği

Ne alaka demeyin 2 gündür Türk Telekom’da SAP TDMS projesi için, Metrobüs mü? Otobüs mü? Yoksa araba mı? diye düşünürken, konforundan dolayı arabayı seçtim. Tek sebep bu değildi elbet. 2. ve belki daha önemli sebebi, Joy FM’de sabahları yayınlanan güzel soft müziklerin isimlerini yakalamaktı. Tek sorun, araba kullanırken, yabancı şarkıcı ve parçaların isimlerini not etmekte…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir