ABD’ye ucuz bilet ile uçmanın yolu

Bir önceki yazımda, İngiltere Transit Vize ile ilgili tecrübemi yazarken, ABD yolculuğunda kullandığım yöntemi de paylaşmak istiyorum. Zira, bu beni ve şirketimi bayağı bir maileyetten kurtardı.

Yolculuktan yaklaşık 1 ay önce bilet ararken, daha önce Fas için bilet baktığım www.orbitz.com ve www.expedia.com ile www.thy.com.tr yi karşılaştırdım. Sonuç şaşırtıcı idi.

1. THY’den baktığımda, (İstanbul > Chicago) + (Chicago > Las Vegas) hattı vardı ve bilet fiyatı 1 ay önce kişi başı gidiş dönüş 5000TL idi.

2. expedia.com’dan baktığım zaman, otel dahil, (İstanbul > Londra) + (Londra > Los Angeles> + (Loas Angeles > Las Vegas) hattı için, kişi başı uçak gidiş dönüş + otel + otel aktarmaları dahil fiyat 1800$ idi.

Ben de, hemen expedia.com’dan biletimi aldım tabii. Expedia, yolculuk yaklaştıkça yapılacakları güzel bir şekilde bildiriyor, ödemeyi isterseniz 2 ayrı kredi kartına veya 2 taksite bölebiliyor.

İlave olarak, yolculuktan çok önce koltuklarınızı seçmeniz için sizi yönlendiriyor.

Hepinize tavsiyem, yurtdışı sehayatlerinizde, bu siteleri de kontrol etmenizdir.

Bir önceki yazımda, İngiltere Transit Vize ile ilgili tecrübemi yazarken, ABD yolculuğunda kullandığım yöntemi de paylaşmak istiyorum. Zira, bu beni ve şirketimi bayağı bir maileyetten kurtardı. Yolculuktan yaklaşık 1 ay önce bilet ararken, daha önce Fas için bilet baktığım www.orbitz.com ve www.expedia.com ile www.thy.com.tr yi karşılaştırdım. Sonuç şaşırtıcı idi. 1. THY’den baktığımda, (İstanbul > Chicago) +…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir