Man on a ledge vs The Negotiator

Dün akşam, sabah 7:30 da şirket yönetim toplantısı olmasına rağmen izlemek üzere başladığım Man on a Ledge adlı filmde, daha filmin başlarında hemen aklıma 1998 yapımı The Negotiator filmi geldi.

Man on a Ledge (2012)

ManonaledgeBu filmde, korumak üzere görevlendirildiği 40 milyon $ değerindeki bir elması çalmakla suçlanan masum bir polis memurunun, suçsuzluğunu kanıtlamak için hapisten kaçışı ve akabinde, kendisine tuzak kuran elmasın sahibi ve işbirlikçi polis memurlarını ortaya çıkarmak için kardeşi ile birlikte yaptığı planı uygulaması anlatılıyor. Polis memuru Nick Cassidy, aklanmasına yardım etmek üzere farklı bir ekipten arabulucu bir bayan polisi ister ve onunla birlikte kendisini aklamak üzere çalışır.

Günün sonunda, polis memurunun suçsuzluğu kanıtlanıyor, kötü polis vuruluyor, kötü adam da enseleniyor.

Yine yüksek bir binada, yine basın ve kamuoyu önünde gerçekleşen bir aklama operasyonu mutlu sonla bitiyor.

Akılda kalanlar

  • The Negotiator’da Kevin Spacey’in yerini burada sarışın bir bayan polis alıyor
  • Nick’in kardeşi ve sevgilisi, operasyon içerisinde hızlı bir tempoda çalışıyor. Kız güzel
  • Ed Harris kötü adamı oynuyor

The Negotiator (1998)

NegotiatorBu filmde de, Samuel Jackson’un tuzağa düşmüş polis, Kevin Spacey’in de ona yardımcı olan bağımsız bir arabulucu polisi oynadığı, iyi ve kötü polislerin savaşını anlatan hikayeyi izliyoruz.

Temelde, aynı konseptin biraz daha farklılaştırılmışı olan bu 2. filme niye ihtiyaç duydular acaba?

 

 

 

Dün akşam, sabah 7:30 da şirket yönetim toplantısı olmasına rağmen izlemek üzere başladığım Man on a Ledge adlı filmde, daha filmin başlarında hemen aklıma 1998 yapımı The Negotiator filmi geldi. Man on a Ledge (2012) Bu filmde, korumak üzere görevlendirildiği 40 milyon $ değerindeki bir elması çalmakla suçlanan masum bir polis memurunun, suçsuzluğunu kanıtlamak için…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir